Безкоштовна доставка - від 300 грн
ModeS.ua
066 426 14 94

Зв`яжіться з нами

0
Міфи про антипаразитарні засоби
Марія Кудряшова
13/3/2025

Міфи про антипаразитарні засоби

Багато власників тварин, боячись завдати шкоди улюбленцям, уникають вживання антипаразитарних препаратів, посилаючись на те, що вони небезпечні для здоров'я. Однак сучасні ветеринарні препарати були спеціально розроблені з урахуванням фізіологічних особливостей тварин і не становлять жодної небезпеки для наших домашніх улюбленців. Розвінчуємо найпоширеніші міфи про протипаразитарні засоби.

“Препарати проти кліщів та бліх токсичні”

Як правило, антипаразитарні препарати діють на організм протягом одного-двох днів і виводяться з тіла тварини з калом, проходячи через печінку та нирки. Але якщо ці органи працюють погано, період виведення препаратів та токсинів, звичайно, збільшується. Тому, якщо тварина хвора або ослаблена, перш ніж застосовувати засіб, потрібно проконсультуватися з ветеринаром. Однак для здорової тварини, якщо точно виконувати вимоги інструкції, протипаразитарні засоби абсолютно нешкідливі, тоді як паразитарна інфекція може спричинити багато проблем.

“Домашні тварини не мають паразитів”

Багато хто вважає, що тварини, які не виходять на вулицю, не мають жодних паразитів. Однак самі власники можуть стати джерелом інфекції — наприклад, принести з вулиці додому на взутті яйця гельмінтів або бактерії. Крім того, в квартирі під плінтусами або в тріщинах у підлозі можуть жити блохи. Саме тому домашні тварини також потребують періодичного профілактичного лікування від бліх та глистів.

“Тварин від паразитів необхідно лікувати лише влітку”

Це помилкова думка, оскільки в будь-який сезон року не виключена можливість зараження. Собак та котів потрібно лікувати з 4-тижневого віку, а також для запобігання зараженню новонароджених — проводити профілактику дорослих тварин ще до в'язання. Після цього необхідно робити профілактику проти паразитів раз на квартал.

“Кліща легко видалити за допомогою олії”

Ні в якому разі! В олії кліщ починає задихатися і випускати слину в тіло тварини, а в слині можуть бути збудники небезпечних захворювань. Якщо ви знайдете кліща на тілі тварини, не виймайте його самі, а негайно зверніться до ветеринара.

“Протиблошиний нашийник заважає тварині дихати”

Зараз на всіх інсектицидних комірах для тварин є спеціальна «система безпеки» — фіксатори, або своєрідні насічки. Вони як раз і захищають тварину від задухи. Якщо домашня тварина зачепиться за щось, то комір порветься по лінії насічки, і це не завдасть їй жодної шкоди.

“Препарати для собак також можна використовувати для котів”

Однозначно — ні! Діючі речовини, що входять у склад засобів для собак, можуть бути дуже небезпечними для котів. Навіть якщо собака, для якої призначена доза препарату, такого ж розміру, як кішка, це все одно дуже небезпечно. Потрібно придбати спеціальний котячий засіб.

“Поєднання різних препаратів краще захистить тварину”

Неможна самостійно поєднувати антипаразитарні препарати, лише ветеринар може це зробити. Адже хімічні речовини, що входять до складу, можуть спричинити сильну інтоксикацію у тварини. Крім того, навіть при одночасному використанні декількох засобів, можливість зараження все одно залишається. Тому замість того, щоб ризикувати та використовувати кілька засобів, краще надати перевагу сучасним комплексним протипаразитарним препаратам (EctoStop).