
Як розпізнати стрес у тварин і як їм допомогти?
Деякі власники тварин вважають, що стрес — це той стан, який «мине сам». Однак вони помиляються: якщо тварина нервує, це може призвести до непередбачуваних наслідків. Викликати стрес у вихованців можуть найневинніші, за людськими мірками, причини. Це будь-які зміни у звичній обстановці, поява нових людей або тварин, захворювання, самотність, переїзди, виставки, виїзди на природу або тривала відсутність власника. Навіть гучні звуки або неправильне поводження з нею можуть змусити тварину нервувати. У кожної з домашніх тварин свої характер і спадковість, тому причини занепокоєння можуть бути різними, але від цього стрес не стає менш небезпечним.
Стресові ситуації негативно позначаються на всьому організмі наших улюбленців. Відбувається перенапруження нервової системи, що викликає підвищення рівня гормону стресу кортизолу, знижує імунітет, підвищує тривожність і дратівливість, погіршує пам'ять і увагу. Якщо тварина часто проявляє тривожність, це може перерости в серйозне захворювання. Полегшити цей стан допоможуть натуральні препарати від ModeS — Фіто-контроль суспензія Стоп-стрес та заспокійлива паста Dr. KIS Relax.
Які ознаки вказують на те, що вихованець нервує?
При стресі у тварин насамперед змінюється поведінка. Одні вихованці стають агресивними і дратівливими, можуть гарчати, шипіти, кусатися або дряпатися без видимої причини. В інших тварин з'являється апатія, вони стають млявими, ховаються в затишні місця, уникають контакту. Нерідко виникає нервозність, тремтіння, хаотичні або нав'язливі рухи — наприклад, надмірне вилизування у котів, аж до ран або облисіння. Вони також можуть почати ходити повз лоток. Крім того, насторожити власника має відмова кота або собаки від ігор, а також надмірна прив'язливість або уникнення господаря. Іноді тварини демонструють прояв страху — притиснуті вуха та підібганий хвіст.
Щодо фізіологічних симптомів, найчастіше власники помічають втрату апетиту або переїдання, а також проблеми з травленням — діарею, блювоту, закреп, почастішання сечовипускання або дефекації. У котів і собак починає клаптями випадати шерсть, до того ж частішає дихання і серцебиття, навіть за відсутності фізичних навантажень.
Як допомогти домашній тварині в стані стресу?
Якщо ви помітили ознаки психічного дискомфорту у свого улюбленця, спробуйте відразу ж проаналізувати, що могло змусити його нервувати. Якщо причина знайдена, спробуйте усунути її, а якщо не маєте змоги цього зробити, по можливості забезпечте тварині спокійну і стабільну обстановку. Виділіть вихованцеві відокремлене затишне місце і суворо дотримуйтеся режиму — годування, прогулянки, ігри в один і той самий час.
Якщо стрес викликаний переїздом, участю у виставці або іншим тимчасовим фактором, зазвичай тварина заспокоюється через кілька днів. Але якщо стрес не проходить або посилюється, обов'язково зверніться до ветеринарного лікаря.
Для допомоги котам та собакам у подоланні стресу і його наслідків дуже важливо вибрати безпечний засіб. Дієвими та безпечними при лікуванні тварин показали себе саме фітодобавки які смакують тваринкам, а відчуття смакового задоволення посилює позитивний заспокійливий ефект. Як доводить практика, такий ефект дають натуральні ветеринарні препарати — Фіто-контроль суспензія Стоп-стрес та заспокійлива паста Dr. KIS Relax.
Натуральні заспокійливі засоби, які допоможуть нашим улюбленцям
Фіто-контроль (Fito Control) Стоп-стрес суспензія для собак та котів, ModeS
Стоп-стрес — це полікомпонентний фітозасіб, який допомагає тваринам при нервозності, тривожних станах, агресії, підвищеній збудливості, сприяє відновленню сил, зменшує занепокоєння та усуває дратівливість. До складу препарату входять виключно натуральні рослинні компоненти, які не мають шкідливої дії: ромашка, меліса, м’ята, шавлія, валеріана, звіробій, собача кропива та лаванда.
Для запобігання стресу суспензію треба починати давати вихованцю за 3–5 днів до очікуваних стресових ситуацій, під час них і протягом 1–4 днів після них. Для корекції поведінки тварини препарат треба застосовувати впродовж 15–20 днів. В період статевої активності Стоп-стрес суспензію можна застосовувати разом з гормональними препаратами. Засіб треба давати разом з кормом або вливати в ротову порожнину тварини за допомогою мірної ложки. Кількість суспензії на один прийом вказана у таблиці, розміщеній в інструкції.
Щодо протипоказань, препарат не можна застосовувати тваринам при підвищеній індивідуальній чутливості та давати до 3-місячного віку. Вагітним та лактуючим тваринам призначити препарат може лише ветеринар.
Паста Dr. KIS Relax заспокійлива для котів та собак, ModeS
Це засіб рослинного походження, що має седативний ефект і призначений для корекції поведінки тварин. Натуральні екстракти, що входять до складу засобу, чинять заспокійливу дію у разі неспокою та агресії, при стресі, тривозі та при гіперактивній поведінці тварин. Паста забезпечує надходження в організм важливих рослинних мікронутрієнтів з адаптогенними, заспокійливими та загальнозміцнюючими властивостями, необхідних для стабільної, урівноваженої поведінки тварини.
До складу препарату входять екстракти пустирнику, ехінацеї, м'яти, пробіотики, вітамінно-мінеральний комплекс, рослинна клітковина, дріжджі.
Пасту треба давати вихованцю кожен день, згідно з таблицею, яку можна знайти в інструкції. Засіб потрібно змішувати з кормом або давати тварині безпосередньо з туби. Курс застосування — один місяць, потім потрібна перерва на два тижні.
Паста не має протипоказань, окрім індивідуальної чутливості до її компонентів.